
A pop szegecsek, szegecsanyák, besajtolható és hegeszthető kötőelemek kereskedelme mellett profilunk fontos része az általunk értékesített szegecselő- és szegecsanyahúzó-gépek javítása is. Így mi nem csak alkatrészt árulunk, hanem szakértő gépkarbantartást is. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a szükséges munkálatokhoz nem csak értékesítünk, hanem javítunk is gépeket. Ha belefutsz abba a problémába, hogy a nálunk vásárolt géped szervizelésre szorul, keress meg minket!
A szegecselőgép és a szegecsanyahúzó javítását bízd inkább a profikra!
Ha mégis alapvető szervízelést szeretnél rajta végezni, mindenképpen bizonyosodj meg arról, hogy az elektromos akkumulátor vagy a levegőellátás le van róla csatlakoztatva! Ellenkező esetben komoly sérüléseket szenvedhetsz, illetve a gépet is tönkreteheted.
Hogy milyen mélységig érdemes belemenned a gép javításába?
- Popszegecselőgépek esetén: legfeljebb a szájnyílás és a húzópofák kicserélése, kitiszítása ajánlott. Esetleg még az olajtöltést lehet megpróbálni, de csak óvatosan, mert ahhoz már nem árt bizonyos szakértelem!
- Szegecsanyahúzóknál: csak a húzószár cseréje, annak zsírzása.
Mást nem tudsz velük kezdeni. A többit bízd ránk! Harminc év alatt rengeteg gépet adtunk el, és még többet javítottunk. Megvan ehhez a tapasztalatunk, így a gazdaságosan megoldható problémákat meg tudjuk oldani.
Amit tudnod kell:
Nálunk szervizelés esetén nincs munkaóradíj. Csak a beépülő alkatrészek árát kell kifizetni! Természetesen ez csak az általunk forgalmazott gépek esetén érvényes: a javítási, szervizelési garanciát csak igy tudjuk garantálni.
Fontos!
Gyakran elkövetett hibák gépjavításnál, (nem egy ilyet láttunk már!) hogy nincs megszüntetve a gép energiaellátása - akár levegőről, akár elektromos áramról van szó. Az a veszély áll fenn ebben az esetben, hogy szerelés közben működésbe hozhatjuk a gépet, és ha rajta van egy villáskulcs vagy akár a kezünk, az bizony becsípődhet, eltörhet - bármi megtörténhet. Fokozott óvatosságra van tehát szükség!
A védőeszközök használatát is javasoljuk:
- Legyen rajtunk védőszemüveg
- Sőt, lehetőleg kesztyű is
Otthoni barkácsolás? Inkább ne!
- Sok ügyfelünk úgy gondolja, meg tudja javítani a gépeket. Így gyakran előfordul, hogy darabokban érkezik vissza hozzánk a szerkezet.
- Sőt van, hogy hiányosan is – mert ilyenkor bizony rendszeresen elvesznek belőle alkatrészek.
- Olyan is megtörténik, hogy össze van ugyan szerelve, de valamelyik része át van fordítva, át van cserélve - amire a szervizes kollégák nem számítanak. Így a gép javítása lényegesen több időt vesz igénybe, mintha az egyszerűen „hibásan”, és nem „hozzányúlva” érkezne be hozzánk.
- Javasoljuk, hogy senki se barkácsolja otthon a gépeket, mert a munkavédelmis csúnyán fog nézni.
- Nem érdemes összeragasztani, hegeszteni se!
Végül elrettentés képpen pár jól sikerült módosítás:
Az utolsó tanácsunk tehát ugyanaz, mint a legelső: ha szegecselőgépet vagy szegecselőhúzót akarsz javítani, mert elromlott, nem működik, elkopott – ne szerelgesd otthon, hanem hozd el hozzánk, és mi megoldjuk!