A kötőelem-rögzítés során gazdaságos megoldásra vágysz? Egyszerűen, gyorsan használható és felhasználóbarát rögzítési módra? A megszokott, költséges eljárásokkal szemben, mint a fúrás, előlyukasztás, menetvágás, csavarozás vagy körbehegesztett kötőelemek? Akkor a csaphegesztő gépek alkalmazása a megoldás.
Rögzítés esetében mindig elsődleges a biztonság. Azonban biztonságos rögzítés mellett nem másodlagos az se, hogy pénzt és időt takaríts meg és növeld a termelékenységet, valamint versenyképes helyzetbe kerülj termékeiddel.
A csaphegesztés, illetve a csaphegesztő gépek használata épp ezt segítik elő.
- Jelentős költségcsökkentést eredményeznek a termékeidnél, ha a kötőelemeket azonnal és minőségi kötéssel tudod felhegeszteni.
- A csaphegesztő gépekkel különböző átmérőjű menetes és menet nélküli csapok, távtartók, tüskék hegesztését oldhatod meg.
- A fémmegmunkálás lyukasztást nem igénylő; egy oldalról elkészíthető; modern és erős, fémes kötést létrehozó módszere.
- Ahol akár 30 mm átmérőig rögzítheted a legkülönfélébb hegesztőelemeket, akár 0,5 mm minimális vékonysággal rendelkező lemezeknél is.
Milyen csaphegesztési eljárások közül választhatsz?
A csaphegesztést megvalósíthatod rövid ciklusú ívhúzásos csaphegesztéssel; emelt gyújtású, tehát ívhúzásos csaphegesztő géppel, ahol kerámia gyűrűvel, valamint védőgázzal - járulékos védelem - ellátott csaphegesztés jön létre és csúcsgyújtásos csaphegesztéssel is. Tehát húzott ívhegesztés vagy kondenzátoros folyamat révén.
Nagyobb keresztmetszetű, nagy igénybevételű csapok felhegesztését kellene megoldani?
Az emelt gyújtású, ívhúzásos technológián alapuló csaphegesztés a megoldás. Ami 2mm-es lemezvastagságtól alkalmazható: ívhúzásos csaphegesztő gép és járulékos védelem segítségével jön létre a hegesztés.
- Beolvadási mélysége 1-3mm.
- A járulékos védelem lehet védőgáz, vagy kerámiagyűrű.
- Hegesztési tartomány: Ø 3 - 22 mm átmérő.
- Nagyon stabil hegesztést eredményez.
Hogyan működik az ívhúzásos csaphegesztő gép?
Az emelt gyújtású technológián alapuló hegesztés j0,1 – 0,2 másodperces hegesztési időtartammal alatt jön létre. Energiaforrásként hegesztési áramirányító szolgál, mely egy folyamatos, valamint időtartammal és áramerősséggel szabályozható ívet hoz létre a kötőelem és a lemez között. Védőgáz vagy kerámiagyűrű használata szükséges segédeszközként.
A hegesztőcsap a hegesztőfelülethez érve, elemelkedni kezd a hegesztőfelülettől, míg a fényív közben begyújt. Majd a hegesztőcsap belemerül az olvadékba, azt megdermesztve és létrehozva ezzel az illesztést.
Mivel kissé elszínezi, eldeformálja az anyagot; némi utómunkát eredményez a használata.
De neked fontos a megmunkált munkafelület hátoldalán a design is? Akkor válaszd a csúcsgyújtásos csaphegesztő eljárást!
Milyen előnyökkel jár a csúcsgyújtásos csaphegesztés?
Legnagyobb előnye a hátoldalon észrevehetetlen kötés létrehozásában rejlik. A csaphegesztési eljárások közül a csúcsgyújtásos csaphegesztésnél az áramforrást/energiát egy kondenzátor szolgáltatja.
Mindösszesen 1-3 ms elegendő neki, hogy feszültséget adjon le a hegesztőcsap csúcsán keresztül. Kerámiagyűrűre vagy védőgázra segédeszközként sincs szükség.
Csúcsgyújtásos csaphegesztő géppel hasonlóan erős kötést hozhatsz létre.
Csúcsgyújtásos csaphegesztés és csaphegesztő gépek előnyei:
- Az ilyen típusú csaphegesztő gépek segítségével könnyedén megoldható a 2-12mm átmérőjű hegesztő elemek fémes felülethez történő illesztése. A csúcsgyújtású csaphegesztési eljárás maximum 10-12 mm-es csapátmérőig használható.
- Kondenzátorban tárolt töltést 1-3 ms időtartam alatt képes leadni. Ezért rendkívül gyors alkalmazás.
- A hegesztés során nem keletkezik nyom a legvékonyabb hegesztőfelület és a felületkezelt, műanyaggal borított munkaanyagok hátoldalán sem.
- 0,1mm bemerülési mélységgel rendelkezik, a beolvadási mélység ennél az eljárásnál nagyon csekély.
- És a már 0,5mm minimális vastagsággal bíró hegesztőfelületnél is alkalmazható.
- A megmunkált munkafelület hátoldalán nem okoz esztétikai hátrányt. A lemezen kivitelezett hegesztés kifúrás és varrat nélkül jöhet létre úgy, hogy a munkafelület hátoldalán nem marad látható nyom: égésnyom vagy deformálódás. Még a hátoldalon műanyaggal bevont, fóliázott felülettel rendelkező lemez esetében sem.
Gyors hegesztési eljárás révén a legköltséghatékonyabb hegesztési módszer.
Hogyan működik?
Míg a hegesztőcsap csúcsa a hegesztőfelülethez ér, egy vékony olvadékréteg jön létre a hegesztőcsap és a munkafelület között a fényívnek köszönhetően. A hegesztőcsap az olvadékba merül, majd az olvadék dermedését idézi elő; erős rögzítést létrehozva ezzel.
Miért használd a csaphegesztést?
- Mert segítségével pénzt és időt takaríthatsz meg. Az erős kötés gyorsan, és tartósan jön létre.
- Mert használata növeli a termelékenységet. Rövidebb idő alatt, több tartós kötés jöhet létre.
- Ezáltal elősegíti a versenyképességet.
Az általunk forgalmazott termékek minőségi német gyártmányok.
Növeld a lemezmegmunkálás hatékonyságát a piacon felmerülő újabb és újabb kihívásokkal szemben csaphegesztő gépek segítségével!