Ha lemezmunka és menetek, akkor besajtológép. Mindenki, aki ebben a szakmában dolgozik, tisztában van azzal, hogy egy jó minőségű, jól variálható besajtológép milyen nagy mértékben tudja növelni a hatékonyságot. Ha profi gépünk van, használatával minimálisra csökkenthető a munka közbeni hibaszázalék. A feladat elvégzése könnyebb és gyorsabb lesz.
A ZETA elsősorban kötőelemek forgalmazásával foglalkozik, de ahogy mondani szoktuk: mi nem csak kötőelemet árulunk, de technológiát és szakértelmet is! A munkafázisok egyszerűbbé tételében is segítünk, ezért kaphatóak nálunk jó minőségű, olasz gyártótól származó besajtológépek. Lemezipari cégek számára, liftek gyártásánál, légtechnikában és mindenhol, ahol fémmegmunkálással, lemezmunkával foglalkoznak, elképzelhetetlen a folyamat egy professzionális besajtológép nélkül.
Mit kínálunk neked, és milyen szempontok szerint érdemes választanod? Elmondjuk.
Mi történik tulajdonképpen, amikor azt mondjuk: „besajtolás”?
A folyamat a következő módon megy végbe:
- A besajtológép a besajtolható anyát, a peremezhető anyát, a besajtolható távtartót vagy a besajtolható menetes csapot préseli be a lemezbe.
- A besajtolható kötőelemek speciális kialakításúak, rögzítő vájataiba sajtoláskor belefolyik a lemez anyaga, így az fixálódik. Nem esik ki belőle! Nincs utómunka.
- Ezekbe a besajtolható kötőelemekbe tud belemenni a csavar (anya típusú kötőelem esetén) vagy az anya (menetes csap, csavar.)
A ZETA Kft két méretben forgalmazza a besajtológépeket. Mind a kettő egy olasz gyár terméke.
A következőket érdemes tudni róluk választás előtt:
A kisebb méretű:
- Hat tonnáig tud sajtolni (59,78kN nyomóerő), és húsz centiméteres benyúlása. Ez azt jelenti, hogy a lemez szélétől még húsz centiméterre lehet besajtolható, peremezhető kötőelemeket beültetni a lemezekbe.
- A besajtolást egy áttételen keresztül egy pneumatikus dugattyú végzi.
- Ez a gép rendelkezik biztonsági funkciókkal. Úgy van kialakítva, hogy az ember ujja ne férjen oda a besajtoló részhez. További biztonsági megoldás, hogy a gép a lemezre automatikusan rászorít, de csak húsz kilós súllyal. Ha baleset van, és az ujj mégis alákerül, az fáj, de a csontot már nem töri el.
- A rászorítás más okból is nagyon praktikus: a lemezt megfogja, de a kötőelemet nem fixálja és az ember még akkor is el tudja dönteni, hogy elvégzi-e a besajtolását vagy korrekciót végez, és csak utána teszi meg.
- Erre a kis gépre is vannak kiegészítők. Ezek a C-formák akkor használatosak, ha a standard sajtoló rész nem alkalmazható, mert egy hajlított lemezbe szeretnénk valamit belesajtolni.
- A másik a kis-dobozos kiegészítő: kis hozzáférésű fém dobozokba lehet a besajtolást elvégezni. Ott hasznos, ahol nagyon nehéz a hozzáférés.
A nagyobb gép:
- Hét tonnáig tud sajtolni (69,75kN nyomóerő).
- A működési elve ugyanolyan, mint a kisebbé.
- Nagyobb lemezek esetén használatos, mert a géppel akár 45 centiméter mélyre is be lehet nyúlni. Ezzel a géppel már nagyon sok módon lehet elvégezni a munkát. Rengeteg módon variálható a besajtolás, lemezhozzáférés szerint.
Gépeink a konkurenciához képest több előnnyel is rendelkeznek!
- A lemezre rászorít, de még nem sajtol be, így lehet korrigálni menet közben.
- Több módon variálható. Így rengeteg feladatot el lehet vele végzeni. Olyan esetek is előfordultak, amikor egy összehajtott dobozba más módon nem, de a mi gépeinkkel sikerült belesajtolni a kötőelemet utólag is! Sok esetben, más gépekkel ezt hajlítás előtt kell beletenni, ami viszont a hajlítógépet zavarhatja.
Mennyibe kerülnek nálunk a besajtológépek?
Áruk 10 és 15 ezer euró között mozog. Létezik kézi gép változata is, 1600 euró körüli összegért. A kézi megoldás maximum három tonna nyomóerővel rendelkezik.
Ha besajtológépre van szükséged, keress minket, segítünk megtalálni a Neked megfelelőt!
Ha besajtológépet keres, hívjon minket bizalommal, és segítünk a választásban!