
Utólagos finomítás a biztonságosabb és esztétikusabb megjelenésért; alapozott, festett vagy felületkezelt anyagbevonatok esetében? Ráadásul vízálló anyaggal dolgoznál?
Van, amit feltétlenül tudnod kell, ha vízálló csiszolópapírral akarsz dolgozni!
A kézi csiszolás során - akár munkadarab megmunkálásának befejeztével, akár egy felújítás miatt - keresed a megfelelő csiszolópapírt; a vízálló papírok kapcsán feltétlenül tudnod kell a legfontosabb információkat, hogy a legideálisabb végeredmény születhessen meg.
És felesleges költségtöbblettel se kelljen számolnod.
A vízálló csiszolópapíroknak számos előnye van
Alapozott, festett vagy felületkezelt anyagbevonatok finomítására rendkívül jó választásnak bizonyulhatnak.
Mivel esetükben mind a hordozópapír, mind az alumínium oxid vagy szilíciumkarbid szemcséket rögzítő gyantaréteg vízálló; a nedves felületen történő használatuk evidens.
Azonban kevesen tudják, hogy a vízálló csiszolópapírok CSAK nedvesített felületen használhatók!
Velük nincsenek nemkívánatos felületi hibák
Legnagyobb előnyük, hogy a vizesen megmunkált anyagról leváló por/szemcsék kevésbé tömítik el a csiszolószemcséiket. Így használatukkal koptatott felületen sem keletkeznek nemkívánatos felületi hibák.
Csak állandó nedvesítés közben szabad használni őket
Alkalmazásuk olyan felületeken valósulhat meg, amelyek rezisztensek a nedvesítésre.
A fényezéshez és polírozáshoz használatos kiváló finomságú csiszolóanyagok finomsági fokozata 300-tól 3000-ig terjedhet.
Hamar tönkreteheted a vízálló csiszolópapírt, ha…
csak állandó nedvesítés mellet használhatod. Ha a legfontosabb alapszabályt nem tartod be velük kapcsolatban, akkor felesleges kiadással számolhatsz.
E praktikus terméket könnyedén tönkreteheted száraz felületen történő alkalmazás során. Ráadásul a munkadarabodon is nemkívánatos jelenségeket eredményezhet.
Száraz felületen ugyanis felületük hamar eltömődik, ráadásul a megmunkálandó munkadarabon bekopásokat okozhatnak a felületről leváló és betapadó szemcsék.
Kiválóan alkalmazhatóak régi fafelületek felfényezésére is
A régi fafelületek felfényezése során a lakkréteget szárazon és nedvesen is lehetséges csiszolni.
Azonban a vízálló csiszolópapírral kivitelezett felfényezés sokkal eredményesebb lehet, mint a száraz csiszolásé.
Habár a száraz csiszolás során a felület rögtön továbbmunkálható a csiszolás befejeztével; a csiszolópapír hamar eltömődhet, és a felületet könnyen megsértheti. Nedvesen csiszolva mindez elkerülhető.
Vízálló csiszolópapírok esetében is fontos, hogy a költséghatékonyság és ideális munkamenet érdekében betartsd a rendeltetésszerű használat szabályait. Valamint a legmegfelelőbb terméket válaszd ki a munkálatokhoz.
Ebben segítünk neked. Kérd ajánlatunkat!